Керівництво по обслуговуванню домашнього котла
Керівництво по обслуговуванню домашнього котла
У багатьох сучасних будинках використовуються різні типи котлів для нагріву води і розподілу пари, гарячої води або теплого повітря для опалення будинку. Якщо у вашому будинку встановлена котельня система, ви повинні переконатися, що вона знаходиться у хорошому робочому стані до настання самих холодних зимових місяців. Щоб підготувати вас, ми торкнемося кожного типу котельні системи і дамо декілька порад з технічного обслуговування, які допоможуть забезпечити ефективну роботу вашої системи цієї зими.
Але спочатку ви повинні дізнатися різницю між піччю і котлом. У той час як багато людей називають будь-яку систему, яка обігріває їх будинок піччю, вони можуть бути різні. Основна відмінність полягає в тому, що піч нагріває повітря і використовують повітроводи для циркуляції цього повітря через ваш будинок. Як правило, котел нагріває воду, яка переміщує воду або пар по мідних трубах, щоб зберегти тепло і комфорт у вашому будинку, хоча деякі використовують комбінацію нагрітої води і повітря, а також мідних труб і повітроводів.
1. Системи парового і водяного опалення:
Котли та радіатори не часто встановлюються в нових будинках, але цей тип системи все ще використовується у багатьох старих будинках, а також в квартирах, багатоквартирних будинках і старих ділових будівлях.
У системах парового опалення котел нагріває воду, зазвичай за допомогою газу або мазуту, і перетворює її в пар. Пара проходить по трубах до радіаторів або конвекторів, які виділяють тепло і обігрівають приміщення. Коли пара охолоджується, конденсується назад у воду і повертається в бойлер для повторного нагріву.
Системи нагріву гарячої води працюють за тим же принципом, прокачуючи гарячу воду через систему для обігріву радіаторів. Різновид цієї системи розподіляє гарячу воду і тепло через трубки, вбудовані в підлогу, або через плінтуси, встановлені уздовж стін.
Переваги:
· Хоча ці парові і водяні системи дещо застаріли, вони мають ряд переваг. У них менше рухомих частин, і при правильному обслуговуванні парові і водогрійні системи котлів більш довговічні й надійні, ніж нові, більш складні системи опалення.
· Вони забезпечують чисте беспыльное тепло - величезна перевага, якщо члени сім'ї страждають від пилу та інших алергенів у повітрі.
· Вони допомагають зберегти первинний вигляд і атмосферу історичних будинків і будівель.
Недоліки:
· Розподіл тепла часто неефективно і нерівномірно.
· Хоча у них менше рухомих частин, вони вимагають ретельного технічного обслуговування.
· Установка вбудованих труб до підлоги є дорогою, а доступ до них утруднений, якщо виникають проблеми.
· Блоки плінтуса повинні залишатися вільними, що може створити проблеми з розстановкою меблів і дизайном драпірування.
2. Котельня з примусовою подачею повітря:
У цьому варіанті системи котла вода нагрівається в казані і направляється в гідравлічну котушку, аналогічну котушці холодоагенту в системі кондиціонування повітря. Коли гідравлічний змійовик нагрівається, повітродувка розподіляє тепле повітря через повітроводи по всьому будинку або будівлі, і вода циркулює назад в котел для підігріву.
Переваги:
· Повітря, що проходить через систему, може бути відфільтрований, зволожений або осушений, за бажанням.
· Нові системи примусової вентиляції, як правило, більш ефективні, ніж системи старше 10 років. Більш старі системи мають рейтинг річної ефективності використання палива (AFUE) лише 50-70 відсотків , що означає, що вони використовують 50-70 відсотків палива для опалення, а 50-30 відсотків губляться. Навпаки, нові високоефективні котли можуть мати рейтинг AFUE до 90-98 відсотків.
Недоліки:
· Вимагає повітроводів і займає місце в стінах. Повітроводи і повітря в повітроводах повинні бути спочатку нагріті, перш ніж система зможе обігріти ваш будинок або будівля, що означає, що система примусової подачі повітря втрачає багато тепла, що виділяється.
· Рухомий повітря може поширювати пил і алергени.
· Висока ефективність проти стандартної заміни котла.
· Федеральні правила вимагають, щоб нові котли відображали свій рейтинг AFUE, щоб споживачі могли порівнювати. Установка високоефективного котла має тенденцію бути більш дорогою, тому що будинок, як правило, повинен бути переобладнаний для роботи з котлом, але ця вартість, як правило, компенсується меншими рахунками за комунальні послуги. За оцінками Міністерства енергетики, заміна старої котельні системи нової, високоефективної може скоротити ваші рахунки за паливо в два рази.
3. Обслуговування котла:
· Незалежно від відмінностей між системами побутових котлів, для забезпечення ефективної роботи вашої системи необхідно належне технічне обслуговування.
· Гарною ідеєю є перевірка вашої котельні системи, принаймні, один раз в рік ліцензованим спеціалістом. Досвідчений технік може виконати перевірки і регулювання, які необхідні для забезпечення ефективної та безпечної роботи вашого котла.
· Між професійними дзвінками в сервісну службу ви можете зробити щось, що допоможе в обслуговуванні вашої котельні системи.
· Якщо у вас є радіатори, а деякі не досить нагріваються при включенні котла, рекомендується їх стравити. Покладіть захисну тканину на підлогу і використовуйте ключ радіатора, щоб відкрити клапан радіатора. Ви повинні почути шиплячий звук, коли повітря виходить з радіатора. Коли шипіння припиниться і вода почне витікати з радіатора, закрийте клапан і витріть всю витекла воду. Радіатор повинен тепер нагріватися рівномірно.
4. Безпека роботи опалювального котла:
· Проверьте вентиляционные отверстия и дымоходы. Заблокированные вентиляционные отверстия препятствуют эффективной работе котла. Если вы обнаружите какие-либо препятствия, удалите их, чтобы обеспечить свободный поток воздуха.
· Проверьте уровень воды в котле. Эксплуатация котла без достаточного количества воды может привести к его повреждению. Если уровень воды ниже рекомендованного производителем уровня, проверьте, нет ли утечек в сантехнике, которые необходимо устранить.
· Проверьте сливную трубу котла на наличие капающей воды. Если это происходит, это может означать, что клапан сброса давления неисправен и должен быть заменен квалифицированным специалистом.
· Очистить зону вокруг котла. Все эти коробки, сумки и другие хранящиеся предметы должны быть убраны, чтобы котел имел свободный доступ воздуха.
· Ищите синее пламя. Если пламя на вашем котле желтое или оранжевое, а не синее, обратитесь к специалисту. Желтое или оранжевое пламя может указывать на неисправный котел.
Нарешті, не намагайтеся ремонтувати котел самостійно. Завжди звертайтесь до кваліфікованого фахівця.