Звукоізоляція: стратегії зниження шуму між поверхами

Звукоізоляція: стратегії зниження шуму між поверхами
У будинках, мультиплексах та багатоквартирних будинках шум від підлоги вище або нижче може бути основним порушенням. Зрештою, хто хоче чути, що сусід дивиться по телевізору, або піддатися практичних занять музиканта-аматора.
Звукоізоляція - це рішення для тих, кому потрібна тиша і спокій, щоб зосередитися будинку, включаючи студентів і віддалених працівників.
Хоча стіни можуть бути фактором передачі шуму, ця стаття буде присвячена проблемі поліпшення звукоізоляції підлог / стель в існуючих будівлях з дерев'яним каркасом.
Типи шуму:
Які види шуму вас турбують? Щоб ефективно приборкати рівень децибел, спочатку потрібно визначити проблему. Експерти визнають два види шуму:
Повітряні (також звані «навколишні») звуки. Ці звуки викликані голосами, дзвінком телефону, грою на комп'ютері і т. д.
Вони передаються по повітрю, а потім через підлоги і стелі або отвори у вертикальних будівельних елементах;
Заповнення порожнин з використанням звукопоглинального матеріалу, такого як волокниста ізоляція, є перевіреним методом ослаблення цього виду шуму.
Ударні звуки. Ці звуки викликані чимось, що вступають в безпосередній контакт з поверхнею: впав предмет, дитина біжить, хтось, що йде на високих підборах і т. д.;
Вони переміщуються, тому що удар створює вібрації в елементах конструкції (наприклад, дерев'яних балках), які з'єднують стіни, підлоги і стелі.
Зниження ударів в існуючому будинку - складний проект. Ключем до успіху є поділ з'єднуються один з одним будівельних матеріалів: підлогового покриття, балок, дерев'яних планок і стельових покриттів. Є два способи зробити це:
Зі стелі, шляхом встановлення гнучких металевих каналів, які називаються пружними смугами обшивки, для підтримки стельового покриття нижче;
З боку підлоги, шляхом установки пружної основи під підлоговим покриттям.
Успішні методи для кращого поглинання звуку
Якщо ви хочете прийняти заходи, щоб підтримувати децибели на потрібному рівні», ось два ефективних методи.
A - З видаленням існуючої стелі
1. Зніміть стельове покриття та дерев'яні обшивки з балок;
2. Заповніть простору між балками підлоги ізоляцією зі скловолокна або целюлозного волокна (ватною або об'ємною). Корисно знати: дослідження показали, що жоден тип ізоляції такого типу не забезпечує кращу звукопоглинальну здатність, ніж інші.
3. Встановіть пружні смужки для обшивки, розташовані на відстані 24 дюймів (61 см) від центру підлоги (oc) під конструкцією підлоги;
4. Встановіть два шари гіпсокартону типу X ½ дюйма (12 мм), привинченного до смугах обшивки, з сполуками другого шару, смещающими з'єднання базового шару на 12 дюймів (300 мм) або більше;
5. Нанесіть гнучкий герметик (акустичний герметик) по всьому краю з'єднання стіни і стелі між двома шарами гіпсокартону.
Б - Без знесення
Якщо ви хочете зберегти існуючий стелю і поліпшити його звукоізоляцію, ви можете побудувати додатковий стеля під ним. Випробування, проведені для Канадської іпотечної та житлової корпорації (CMHC), довели ефективність такого методу:
1. Прикрутіть стандартні металеві шпильки 2 ½ дюйма (64 мм) до смугах дерев'яного каркаса існуючої стелі на відстані 24 дюймів (61 см) oc;
2. Заповніть проміжки між стійками ізоляцією зі скловолокна рожевого скловолокна 2 ½ дюйма (64 см);
3. Прикріпіть шар 12-мм гіпсокартону до шпильок.
Ще один ключ до поліпшення звукоізоляції від однієї статі до іншої - переосмислення підлогового покриття.
Акустичні мембрани, призначені для використання з «плаваючими» статями, тобто без цвяхів або гвинтів, що з'єднують дошки з конструкцією, роз'єднують матеріали. Це знижує як повітряний, так і ударний шум.
Чим товще і щільніше мембрана, тим сильніше буде звук.
Що стосується обробки підлоги, чим вона м'якше, тим менше буде ударного звуку.
Якщо у вас є проблема з шумом, що проходить між поверхами, решта залежить від вас: виконавши запропоновані тут коригувальні дії, ви знайдете тишу і спокій, які шукали.