Принцип роботи морозильної камери
ПРИНЦИП РОБОТИ МОРОЗИЛЬНОЇ КАМЕРИ
Морозильні камери здавна використовувалися для збереження продуктів, але як це працює, щоб запобігти псуванню ваших продуктів?
Майже в кожному будинку є морозильна камера. Це буде стоїть окремо техніка або камера яка поєднана з холодильником. Але чому ми заморожуємо продукти? Щоб зберегти продукти на тривалий час, ми користуємося морозильною камерою. Щоб не ходити в магазин кожен день, ми купуємо м'ясо, рибу, заморожені напівфабрикати і готуємо їх по мірі необхідності. Поклавши це в холодильник вони зіпсуються за кілька днів.
Але необхідність зберігати продукти в замороженому вигляді - або створювати лід для охолодження напоїв - було винайдено дуже давно, ще до виробництва холодильників. Тисячі років тому стародавні месопотамцы виявили, що холодна їжа псується повільніше, ніж їжа залишена зовні. Таким чином, вони вирили великі ями в землі, ізолювали їх соломою або піском, а потім покрили їх льодом і снігом з найближчих гір. Ці ями, або крижані печери, використовувалися, щоб зберегти їжу протягом двох або трьох тижнів. Месопотамцы розуміли, що тепле повітря зовні може перешкоджати охолодження їжі снігом, тому вхід був невеликим і вузьким, щоб запобігти просочуванню теплого повітря.
Саме так їжа зберігалася століттями, аж до кінця 1600-х років, коли Англія та Франція створили свою власну версію з винаходом крижаного шафи.
У кінцевому підсумку це призвело до створення холодильника, невеликого шафи з відсіком для зберігання великого блоку льоду та іншим відсіком для зберігання продуктів. Вони були поширені приблизно до 1920-х років, поки електричні холодильники та морозильники не почали з'являтися.
До того часу наука і промисловість створили ідею механічного охолодження, в якому циркулює хімічний газ тримав продукти у відсіку холодними. Ось чому сучасні морозильні камери з паровим приводом і механічною циркуляцією трохи складніше (і ефективніше), ніж видовбані крижані печери, заповнені гірським снігом. Далі ми дізнаємося, як кілька наукових відкриттів привели до створення сучасного морозильника, який ми використовуємо сьогодні.
Бактерії, як правило, є причиною псування продуктів, але вони не можуть поширюватися і рости при мінусовій температурі. Таким чином, продукти псуються повільніше.
Коли вчені на початку 1800-х років, зробили відповідні відкриття про природу температури і законах термодинаміки, саме тоді основа для штучного регулювання температури стала на свої місця.
НАШІ ТЕЛЕФОНИ: